1. Dziś o godz. 17.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary mijającego roku podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

2. Jutro, w Nowy Rok, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, kończąca oktawę Bożego Narodzenia. Msze  według porządku niedzielnego.

3.  W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, Dzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Tacę przeznaczamy na rozwój misji świętych. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

Po mszy o 12.15 z naszego kościoła ok. godziny 13:15 wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta do kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Po złożeniu hołdu przed szopką betlejemską z tyłu kościoła przewidziane jest wspólne kolędowanie przy ognisku oraz ciepły posiłek i słodkości dla wszystkich uczestników orszaku a dla najmłodszych i najbardziej oryginalnie ubranych kolędników nagrody.

4.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po nabożeństwie o 16.30 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, do 20.00. Spowiedź pierwszo piątkowa na obydwu Mszach św. Od rana odwiedziny chorych.

3.  W przyszłą niedzielę 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji przedłużamy go przez śpiew kolęd aż do 2 lutego.

4.  W tę niedzielę zapraszamy wszystkich członków Kół Różańcowych jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca na spotkanie. O 17.30 nabożeństwo różańcowe, Msza i  opłatek w domu parafialnym.

5.  Program kolędowej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Wtorek        02.01     ul. Lotnicza, Żwirki i Wigury z dwu stron do spotkania

Środa              03.01   Ul. Traugutta, Harcerska i Kopernika do spotkania.

Czwartek        04.01 Ul.  Natolińska i Zagajnikowa.

Piątek            05.01  Broniewskiego, Sportowa, Wileńska, Strzemińskiego i Wincentego Pola

Poniedziałek         08.01 Przanowice, Lisowice, Erazmów i Jeziorko.

Bardzo prosimy o otwieranie furtek, szczególnie tam, gdzie nie ma dzwonków przy furtce. Pojazdy prosimy na godzinę 9.00. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”,

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary,