1. Dziś przed kościołami naszej archidiecezji zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie                                                                                                                                   2.   Roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbaw. Świata – w dni pow. o godz. 6.45. Wieczorem jest tylko jedna Msza Święta o 17.00.
  2. Zachęcamy do nabycia świec Caritas i opłatków wigilijnych.
  3.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.
  4. Rekolekcje adwentowe w dniach 16, 17 i 18 grudnia prowadzić będzie o. Mariusz Balcerak pochodzący z naszej parafii, pracujący na co dzień w klasztorze i parafii ojców jezuitów w Krakowie. Spowiadać będziemy w miarę możliwości na wszystkich Mszach.
  5. W najbliższą środę 13.12.2023 o godz. 19:00 w  domu parafialnym przy kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji Orszaku Trzech Króli. Wszystkich chętnych pragnących wspomóc to wydarzenie zapraszam do udziału, aby było ono nie tylko świadectwa naszej wiary, ale także okazją do świętowania okresu bożonarodzeniowego. Tym razem trasa  Orszaku Trzech Króli prowadzić będzie z naszego kościoła po Mszy o 12.15 do kościoła p. w. Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym tygodniu patronują nam:

• 11 XII – św. Damazy, papież;
  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

PROGRAM   REKOLEKCJI   ADWENTOWYCH

Sobota, 16 grudnia

6.45 Roraty z nauką ogólną

10.00 Msza z nauką ogólną

16.00 Msza dla dzieci

17.00 Msza z nauką ogólną

Niedziela, 17 grudnia

8.00  Msza z nauką ogólną

9.30  Msza z nauką ogólną

11.00  Msza dla dzieci

12.15  Msza z nauką ogólną                                                                                                 17.00  Msza dla młodzieży [kandydaci do bierzmowania]

Poniedziałek, 18 grudnia

10.00  Msza dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

16.00  Msza dla dzieci

17.00  Msza dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania

18.00  Msza z nauką ogólną

Intencje Mszalne z wtorku 19 grudnia z godzin 10.00 i 16.00 przenosimy na sobotę 16 grudnia. Zainteresowane rodziny prosimy o kontakt.