1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. W dni powszednie o godz. 6.45 celebrujemy Mszę roratnią o Najświętszej Maryi Pannie. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Wieczorem w dni powszednie Msza św. o 17.00.
  2. Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.
  3. W zakrystii możemy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Panie z Parafialnego Koła Caritas rozprowadzać będą świece wigilijne i opłatki. Opłatki na niektórych ulicach będą roznoszone do naszych domów przez te same co zawsze panie. Na większości jednak ulic nie, proszę się w nie zaopatrywać w kościele. Ostrzegam przed oszustami podającymi się za członków naszej parafii handlującymi opłatkami.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po nabożeństwie o 17.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, do 19.00.
  5. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w sąsiedniej parafii. U nas Msze o 6.45 i 17.00. W tym dniu wypada patronalne święto tych, którzy włączyli się w modlitwę różańcową za swoje dzieci, zapraszamy wszystkich członków tej modlitwy na Eucharystię o godz. 17.00 i do odnowienia AKTU ZAWIERZENIA. Na tej Mszy także poświęcenie książeczek i medalików dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.

W tym dniu od 12.00 do 13.00 GODZINA ŁASKI. Kościół będzie otwarty. Możliwość indywidualnej modlitwy

1. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;
  • - św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.
  • 6 XII – św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej z III i IV w.
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;

·         9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe