1.  Dziś po Mszach św. zbiórka do puszki ofiar przeznaczonych na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi].

2.  Dziś o godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych i o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3.  Jutro, we wspomnienie św. Agaty, na Mszy o 17.30 poświęcenie chleba i soli, związane z kultem tej świętej dziewicy i męczennicy.

4.  W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msza Św. o 17.00 połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” oraz papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano”.

 

                                                                                                                                                                                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         5 II – św. Agata, dziewica i męczennica;

·         6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;

·         8 II – św. Hieronim Emiliani i św. Józefina Bakhita;

·         10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu;