1.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Pragniemy Wam wszystkim podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na wydatki związane z odbiorem technicznym kościoła. Chcielibyśmy odwiedzić rodziny, których nie zastaliśmy we wcześniej wyznaczonych terminach. Prosimy więc o zgłoszenie się osób, które życzą sobie odwiedzin kapłana i Bożego błogosławieństwa dla swojego domu.

2.  W najbliższy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w  naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i o 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Po tej Mszy zapraszamy chętnych do rozebrania żłóbka i choinek. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczajmy więc naszą modlitwą osoby zakonne. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi]. Ponieważ jednak nie wszyscy będziemy mogli być w tym dniu na Mszy św., to zbiórkę ofiar na ten cel przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

3. W sobotę, 3 lutego, we wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5.  Od parafianina, który pragnie zachować anonimowość, otrzymaliśmy w darze odkurzacz do sprzątania kościoła. Składamy mu serdeczne Bóg zapłać.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);

·         29 I – bł. Bolesława Lament, założycielka Misjonarek Św. Rodziny;

·         30 I – bł. Bronisław Markiewicz, założyciel zgromadzeń Michalitów;

·         31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów, wielki pedagog i apostoł młodzieży;

·         3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła ; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji .