1.  W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszki wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.                                                                                                                            2.  Przypominamy, że roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbawiciela Świata – w dni powszednie o godz. 6.45. Od poniedziałku do piątku jest wieczorem tylko jedna Msza Święta  o godz. 17.30. W soboty i niedziele o 17.00.

3.   Zachęcamy do nabycia świec Caritas i siana na stół Wieczerzy Wigilijnej.

4.   Przy wyjściu z kościoła możemy składać dary, produkty spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. [ komunikat o wolontariacie ]  Osoby, które chciałyby włączyć się do organizowanego Parafialnego Koła Caritas, zapraszam na spotkanie w sobotę po wieczornej Mszy Św.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków: ul. Jagiellońska – 217 zł i ul. Pruchnika – 215. Dziękujemy też za ofiary na pianino dla scholi, dziewczęta zebrały 2008 zł. Wraz ze składkami ich rodziców wystarczyło to na zakup. Bóg zapłać.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

7.   Rekolekcje adwentowe w dniach 17, 18, 19 i 20 grudnia prowadził będzie ks. Stefan Majewski, kapłan naszej archidiecezji od lat pracujący na Ukrainie.

·         11 XII – św. Damazy, papież;

·         13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

·         14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

PROGRAM   REKOLEKCJI   ADWENTOWYCH

Niedziela, 17 grudnia

8.00  Msza z nauką ogólną

9.30  Msza z nauką ogólną

11.00  Msza dla dzieci

12.15  Msza z nauką ogólną

Poniedziałek, 18 grudnia

10.00  Msza z nauką ogólną.

Wtorek, 19 grudnia

10.00  Msza z nauką ogólną. Po Mszy odwiedziny chorych w domach.    [prosimy o zgłaszanie adresów]

Środa, 20 grudnia  DZIEŃ  SPOWIEDZI – Sakrament pokuty od 9.30 oraz od 15.30

10.00  Msza z nauką ogólną.  Udzielenie sakramentu nam. chorych osobom chorym.