1.  Dziś o16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2.  Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. W dni powszednie o godz. 6.45 celebrujemy Mszę roratną o Najświętszej Maryi Pannie. Do licznego udziału w roratach, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i kandydaci do bierzmowania codziennie będą losować figurkę Matki Bożej i zapraszać swoją rodzinę do wspólnej modlitwy w domu.

Rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Wieczorem w dni powszednie Msza św. o 17.30.

3.  W kruchcie kościoła do wystawionego kosza możemy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Panie rozprowadzają także świece Caritasu na stół Wieczerzy Wigilijnej, a ministranci siano na stół wigilijny. /Prośba pań o zgłaszanie adresów rodzin czy osób potrzebujących, jeżeli takie zauważamy w naszym sąsiedztwie/.

4. W środę, 6 grudnia, czcimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami naszych bliskich. Niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po nabożeństwie Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, od godz. 18.00 do 20.00. W tym dniu wypada spowiedź adwentowa w par. Niepokalanego Poczęcia NMP, dlatego nie będzie czynna kancelaria parafialna.

6. W piatek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 6.45 i 17.30. Taca na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

7.  Ks. Piotr przypomina kandydatom do bierzmowania o zaliczeniu 1 semestru do środy.

8.  Otrzymaliśmy ofiary na kościół od Koła Różańcowego św. Bernadetty – 500 zł, oraz dwie ofiary bezimienne – 600 i 200 zł. Bóg zapłać!

9. Bardzo dziękujemy też za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków: ul. Brzezińska od świateł do stacji i ul. 3 Maja – 703,50; ul. Zagajnikowa – 410;  a wam wszystkim za dzisiejszą tacę gospodarczą. Ciągle jeszcze mieszkańcy 37 ulic oraz wszystkich wiosek nie mają opłatków. Zapraszamy do rozniesienia ich dla swojej rodziny oraz dla wszystkich sąsiadów.                                                                                                                                      10.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” i papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM (oprócz św. Mikołaja):

·         4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;

·                      - św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

·         7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;

·         9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe;

Zapraszamy parafian do włączenia się w projekt "Wigilia bez granic". Chodzi o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych polskich domów na wieczerzę wigilijną, do zajęcia symbolicznego, pustego miejsca przy stole wigilijnym.

Pragniemy pomóc obcokrajowcom lepiej poznać naszą polską kulturę, tradycję i religię. Wiemy, że na obcej ziemi, gdzie wiele rzeczy jest dla nas nowych, innych, czujemy się często co najmniej niekomfortowo. Dlatego pomóżmy tym, których los z jakichś powodów przygnał do naszego kraju i okażmy im przysłowiową polską gościnność. Podzielmy się z nimi ciepłem rodzinnego spotkania, które cechuje czas Bożego Narodzenia.

W zeszłym roku podczas Światowych Dni Młodzieży wiele polskich rodzin gościło pod swoim dachem młodych pielgrzymów z całego świata. Było to wielkim błogosławieństwem dla obu stron. Teraz możemy zaprosić tych, którzy nie mogą wrócić na Święta do swoich domów, bo mają za daleko albo po prostu ich nie stać. Jako naród możemy w ten sposób dać innym piękny przykład miłości chrześcijańskiej.

Aby dowiedzieć się więcej w jaki sposób można zaprosić cudzoziemców na wigilię zapraszamy na stronę internetowąwww.WigiliaBezGranic.com