1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pomagamy chrześcijanom  w Syrii i Libanie.
  2. W czwartek 16.11 rozpoczynamy nowennę modlitewną przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy codziennie na Mszę o 17.30, a o 17.00 w sobotę i niedzielę. Nowennę kończyć będziemy codziennie adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.00. Uroczystość Św. Katarzyny obchodzimy w sobotę 25 listopada. Msze odpustowe o godz.  8.00, 10.00 i o 18.00 suma odpustowa, którą będzie sprawował ks. Piotr Ciącio. Zapraszam na nią całą asystę parafialną, szafarzy i ministrantów.
  3. Za tydzień  obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy za tydzień z powrotem. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane przez panie  z Parafialnego Koła Caritas ubogim w parafii.
  4. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
  • 14 XI – bł. Maria Luiza Merkert.
  • 15  XI – św. Albert Wielki.
  • 16 XI – św. Małgorzata Szkocka i św. Gertruda.
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, męczennica z roku 1914, patronka młodzieży polskiej.
  • 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.