1. 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, jak co roku ma miejsce koronka na ulicach miast. Spotykamy się na tych samych skrzyżowaniach, co w latach poprzednich i prosimy o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie.

2. W niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

3.  W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza.  O godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych. Wcześniej, na Mszy o 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Po Mszy krótkie spotkanie w domu parafialnym.

4. Także w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Koluszki zaprasza o godz. 18.00 do naszego kościoła na wyjątkowy 𝑲𝒐𝒏𝒄𝒆𝒓𝒕 𝑷𝒂𝒕𝒓𝒊𝒐𝒕𝒚𝒄𝒛𝒏𝒚 „Pieśni Wolności” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II i bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

Wspólnie wysłuchamy m.in. najpiękniejszej poezji Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, Marii Konopnickiej i Agnieszki Osieckiej.

Wystąpią: Barbara Rogala – sopran, artystka Polskiej Opery Królewskiej, Grzegorz Grochala – puzon oraz kwartet smyczkowy Befane.

Klasyczne utwory patriotyczne w podniosłej oprawie artystycznej zapewnią wyjątkowe wrażenia. Artyści obiecują także okazję do wspólnego śpiewania. Po koncercie zapraszamy wszystkich na wspólny poczęstunek. Dla wszystkich uczestników

przewidziano także słodką niespodziankę. W trakcie koncertu planowany jest również konkurs z cennymi nagrodami.

Wstęp wolny.

5,   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;
  • 26   IX -  św. Kosma i Damian, męczennicy;
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • 29 IX – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
  • 30 IX – św. Hieronim, biblista, jeden z czterech wielkich ojców Kościoła zachodniego;
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, karmelitanka;