1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą. O godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych , o 16.30 modlitwa różańcowa.
  2. W poniedziałek, 4 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, z którą łączymy obrzęd błogosławienia dzieci rozpoczynających naukę w nowym roku.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o święte powołania kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 .
  4. W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszam na Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
  5. W przyszłą niedzielę 10 września spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. po Mszy Św. o godz. 12.15. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII i I szkół średnich. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
  6. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  7. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 4 IX – bł. Stella i towarzyszki, siostry nazaretanki z Nowogródka zamordowane 1 sierpnia 1943 r
  • 5 IX – św. Teresa z Kalkuty
  • 7 IX – bł. Ignacy Kłopotowski, kapłan, założyciel sióstr loretanek; św. Melchior Grodziecki, kapłan i męczennik;
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.
  • 9 IX – św. Piotr Klawer, jezuita, misjonarz w Kolumbii [+1654] i bł. Aniela Salawa, służąca pracująca w Krakowie obdarzona przeżyciami mistycznymi [+1922];