1. Zapowiedzi.
  2. W piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje post
  3. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się po rocznej przerwie skupienie misyjne, które poprowadzi ojciec Wiesław z Seminarium Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Początek o godz. 10.00.
  4. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  5. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.
  6. W najbliższą niedzielę 28.08.2022 na Mszy Św o godz. 17.00 pożegnamy Księdza Piotra, który po kilku latach posługi w naszej Parafii, odchodzi do innej Parafii. Wszystkich, którzy chcieliby podziękować Księdzu za te wspólne lata, serdecznie zapraszamy.

• 23 VIII – św. Róża z Limy, mistyczka z Peru z XVI w. i bł. Władysław Findysz, kapłan zamęczony przez SB w 1964;
  • 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł,
  • 25 VIII -  św. Ludwik, król Francji i św. Józef Kalasanty, założyciel zakonu pijarów;
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.
  • 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła.