1. Zapowiedzi.
  2. Maj kończymy Świętem Nawiedzenia NMP. Od środy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie Caritas.
  4. Trwa nowenna modlitewna do Ducha Świętego. Zakończymy ją w sobotę czuwaniem modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem od Mszy Wigilijnej Zesłania Ducha Świętego o 17.00  do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek Msza poranna wyjątkowo o 7.00, okazja do spowiedzi rano i od godz. 16.30. W sobotę przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o 8.00.
  6. W przyszłą niedzielę o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe.
  7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .
  8. Program kolędowej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek        30.05 Ul. Łąkowa, Miodowa. Początek o 9.00 od 3 Polnej.

Ul. Brzezińska nry nieparzyste od 3 Maja do ronda.  Początek o 9.00

Wtorek                 31.05   Ul. Armii Krajowej i Spacerowa. Początek o 9.00 z dwu stron do       spotkania.

Środa                    01.06   Ul. Krasickiego. Początek o 9.00 od Powstańców Wielk.

Ul. Żeromskiego. Początek o 18.00.

Czwartek              02.06   Ul .Lipowa od Akacjowej i Świerkowa. Początek o 18.00.

Piątek                   03.06    Proboszcz Ul. Hallera od Mickiewicza i Pomorska. Wikariusz Śląska od Mickiewicza. Początek o 18.00.

Poniedziałek      06.06 Ul. Brzezińska nry parzyste od 3 Maja do ronda. Początek o 9.00

Ul. Wspólna od Piotrkowskiej, Wiśniowa i Cicha.  Początek o 18.00.

Bardzo prosimy o otwieranie furtek, szczególnie tam, gdzie nie ma dzwonków przy furtce.

• 30  V – św. Jan Sarkander, męczennik z roku 1620  i  św. Zdzisława [1215-1252], patronka młodych małżeństw.
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
  • 2 VI – św. Marcelin i Piotr, męczennicy z roku 304  i  św. Sadok i towarzysze, męczennicy z Sandomierza z roku 1260.
  • 3 VI – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy z roku 1886.
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.