1. Zapowiedzi.
  2. Dziś rozpoczynamy miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia w tygodniu po Mszy Św. o 17.30, a w niedziele o 16.30  będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Tak jak przed epidemią, chcemy pierwsze nabożeństwo zakończyć procesją eucharystyczną wokół świątyni.
  3. We wtorek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 12.15 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny z udziałem honorowego oddziału Wojska Polskiego, władz samorządowych i pocztów sztandarowych. Po Mszy dalszy ciąg obchodów patriotycznych. Wcześniej Msza o 11.00 za dzieci, za które modlą się rodzice w Różach Różańcowych rodziców za dzieci. Nabożeństwo majowe o 16.30.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po nabożeństwie majowym adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi od godz. 7.40 i 16.30.  Nabożeństwo wynagradzające po Mszy o 8.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o 8.00.
  1. W środę 04 maja 2022r. druga próba po Mszy Wieczornej dzieci pierwszo-komunijnych – klasa A, w piątek 06 maja 2022r. – klasa B.
  2. Rocznica I Komunii Świętej 29 maja 2022 o godz. 11.00.
    Próby przygotowujące do rocznicy w piątki: 20 i 27 maja 2022r. po Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź rocznicowa – sobota 28 maja2022r.  godz. 9.30.
  3. Podobnie jak w roku ubiegłym, 4 maja rozpoczniemy wizytę duszpasterską, kolędę. Na razie parafian odwiedzać będzie tylko ks. proboszcz. Ks. Piotr ze względu na mnogość zajęć związanych z katechezą i przygotowaniem dzieci komunijnych i rocznicowych, oraz ze względu na zmęczenie niemal półrocznym samotnym prowadzeniem parafii, prosił o czasowe zwolnienie go z kolędy. Ponieważ ciągle jeszcze mamy w głowie i w sercu różne lęki, można nas przyjąć  w swym mieszkaniu, na jego progu lub też na podwórku. Zawsze prosimy o przygotowanie stolika z krzyżem i z wodą święconą. Program kolędy w tym tygodniu jest następujący:

Środa      04.05   Lisowice, Erazmów i Jeziorko, początek o 9.00.

Czwartek      05.05   ul. Natolińska, początek o 9.00.

Piątek           06.05    ul. Przejazd początek o 18.00.

Sobota    07.05    ul. Akacjowa, Kasztanowa i Jaśminowa, początek o 9.00.

Poniedziałek  09.05  Przanowice, początek o 9.00.

1. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, wybitny nauczyciel wiary i św. Zygmunt, król Burgundii i męczennik z roku 524;
  • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków .
  • 5 V – św. Stanisław Kazimierczyk.
  • 6 V -   Apostołowie Filip i Jakub.
  • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.