1. Dziś kończymy nabożeństwa różańcowe. Modlitwę różańcową odmawiajmy jednak i w kolejne dni roku, tak jak prosi nas o to Matka Boża  w swoich objawieniach.

2.Jutro, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie. Przypominamy sobie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Zmiana godzin odprawianych Mszy św. Będziemy sprawować Eucharystię o godz. 8.00 i 9.00. O godz. 10.30 na cmentarzu Msza św. w kaplicy, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi.

3. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy przez pokutę w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W naszym kościele Msze Święte o 8.00 i 17.00 z wypominkami jednorazowymi.

4. Można ciągle zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych.

5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

6. 1 listopada na cmentarzach naszej archidiecezji będzie miała miejsce zbiórka ofiar na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8.  W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać. O godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych.

9. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

10. Od czwartku przyjmujemy wypominki na przyszły rok.

• 3   XI – św. Marcin de Torres, peruwiański dominikanin, mistyk i opiekun chorych;

4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła