1.  Zapowiedzi.

2.  Dziś, w związku z rocznicą eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku,

przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na pomoc dla chrześcijan Libanu.

4.  W piątek, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 8.00 i 17.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           6.   W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

8.  Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

• 2 VIII – św. Euzebiusz z Vercelli [380-450], bp i doktor Kościoła i bł. Augustyn Czartoryski [1858-1893], salezjanin;

·         4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

·         7 VIII – św. Sykstus II i towarzysze, męczennicy z r. 258; św. Kajetan, kapłan z XVI w. ; bł. Edmund Bojanowski, założyciel zgromadzeni sióstr służebniczek NMP;

·         8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski.