1. Zapowiedzi.

2.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.

3.  We wtorek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

5. W parafii sąsiedniej trwają zapisy na koluszkowską pielgrzymkę na Jasną Górę. [ogłoszenia o pielgrzymce].

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

7. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

·        12 VIII – św. Joanna de Chantal, założycielka zakonu wizytek;

·        13 VIII – św. św. Poncjan i Hipolit, męczennicy z 235 r.

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

·        16 VIII – św. Stefan, król węgierski i św. Roch;

·        17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;

·        18 VIII – bł. Sancja Szymkowiak, mistyczka polska zm. W 1942 r.