1.  Zapowiedzi

2.  Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

3.  W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

4. W środy zapraszam po Mszy o 17.30 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a

w piątki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi od godz. 7.40 i 16.30.  Nabożeństwo wynagradzające po Mszach o 8.00 i 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o 8.00.

6. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

7. Przypominam, że w wakacje nie ma Mszy południowej. Wypominki południowe są przed godz. 17.00.

8.  Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

9. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.

·         4 VII – św. Elżbieta Portugalska [1271-1336], królowa Portugalii.

·         5 VII – św. Maria Goretti [1890-1902], dziewica i męczennica.

·         6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

·         8 VII – św. Jan z Dukli [1414-1484], franciszkanin, święty spowiednik i kaznodzieja.