1.  Zapowiedzi

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30 .

3 . Przypominamy, że w wakacje, a więc już od przyszłej niedzieli, nie będzie Mszy o 12.15.  Wypominki południowe będą przed godz. 17.00.

4.  Kancelaria parafialna czynna jest po Mszy wieczornej. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czwartek, 21 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 12.15 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię także rodziny dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców.

6.  Dziś odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festyn Rodzinny. Początek Mszą Św. o 14.00 w naszym kościele, po czym przemarsz do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP i tu Festyn Rodzinny. Program umieszczony jest na plakatach.

7.  Od rodziny Maziarzów otrzymaliśmy ofiarę na prace wykończeniowe w kościele w wysokości 500 zł. Za tę i za wszystkie ofiary bezimienne, które ostatnio wpłynęły, składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

9. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

·         19 VI – św. Romuald, pustelnik [+1027].

·         21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

·         22 VI – św. Paulin z Noli [355-431], biskup i męczennicy, obrońcy wiary katolickiej w początkach herezji anglikańskiej: św. Jan Fisher [1469-1535] i św. Tomasz More [1477-1535].