1.  Zapowiedzi.

2.  Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie jako daru ołtarza tabernakulum dla kaplicy w domu parafialnym.

3. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie Caritas, którą przeprowadzają członkowie Parafialnego Koła Caritas.                                                                                                                                 4.W poniedziałek o godz. 18.45 próba dzieci rocznicowych, które  w przyszłą niedzielę będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. na Mszy o godz. 11.00. Zbiórka przed kościołem o 10.40. W związku z tym Msza południowa będzie o godz. 12.30. Spowiedź dzieci i ich  rodzin w sobotę o godz. 9.00.

5.  Także w poniedziałek o godz. 19.45 próba dziewczynek sypiących kwiaty na procesji.

6. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.00; 9.30.  Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. O 17.00 Msza św. z nabożeństwem majowym. Prosimy o udział w procesji asystę, ministrantów, kolejarzy, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. Prosimy o dekorację trasy procesji, która w tym roku kroczyć będzie ulicami: Słowackiego, Żeromskiego, Mickiewicza, Broniewskiego i Słowackiego. Ołtarze:

1 – róg Żeromskiego i Mickiewicza,

2 – róg Mickiewicza i Broniewskiego,

3 – Broniewskiego ,

4 – Słowackiego przy lecznicy zwierząt,

Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

7. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe złączone będzie z procesją eucharystyczną wokół  kościoła.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Msze o 8.00 i 17.00. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

9.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

10.  Przed pierwszą niedzielą miesiąca i przed tacą gospodarczą pragnę poinformować, że do ukończenia remontu dachu kościoła brakuje wymiany uszkodzonych rynien. Czekamy na ich przysłanie, ponieważ jest to jakiś nietypowy gatunek. Czekają  kolejne prace nakazane nam przez Nadzór Budowlany, najpierw założenie wentylacji kościoła.

11. W ostatnim tygodniu wakacji chcemy wyjechać z dziećmi na tygodniowy wypoczynek do miejscowości Piecki na Mazurach. Koszt 520 zł. Oprócz scholanek zapraszamy ministrantów i wszystkie chętne dzieci. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza proboszcza.

·         29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

·         30  V – św. Jan Sarkander, męczennik z roku 1620  i  św. Zdzisława [1215-1252], patronka młodych małżeństw.

·         1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

·         2 VI – św. Marcelin i Piotr, męczennicy z roku 304  i  św. Sadok i towarzysze, męczennicy z Sandomierza z roku 1260.

·         3 VI – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy z roku 1886.