1.Zapowiedzi.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru po Mszy o godz. 17.30.

3. Jutro drugi dzień Pięćdziesiątnicy, Święto Maryi Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 8.00, 17.00 i 17.30. Rozpoczyna się biały tydzień dzieci komunijnych.

4.  W środę 23 i w poniedziałek 28 maja spotkanie organizacyjne dzieci sypiących kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godz. 17.00 i 17.30.

6. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przypominamy, że ołtarze ubierane są przez grupy parafialne we współpracy z właścicielami posesji, przy których ołtarze są umiejscowione:

I   Krąg Biblijny

II  Odnowa w Duchu Świętym

III Duszpasterstwo kolejarzy i Papieska Służba Porządkowa

IV Koła Różańcowe

Ponieważ remont ulicy Brzezińskie ciągle trwa, procesja  kroczyć będzie ulicami: Słowackiego, Żeromskiego, Mickiewicza, Broniewskiego i Słowackiego.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         21  V – św. Jan Nepomucen, patron spowiedników, męczennik z roku 1393; św. Krzysztof Magallanes i towarzysze, męczennicy z Meksyku.

·         22  V – św. Rita z Caccia, patronka w trudnych sprawach życia.

·         25  V – św. Beda Czcigodny [673-735], kapłan i doktor kościoła; św. Grzegorz VII [1028-1085],papież;  św. Maria Magdalena de Pazzi [1566-1607], włoska mistyczka.

·         26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

·         27  V – św. Augustyn z Canterbury, apostoł Anglii w VI wieku.