1.  Zapowiedzi.

2.  Dziś o godz. 16.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z nowenną do Ducha Świętego.

3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru po Mszy o godz. 17.30, łączymy je w tym tygodniu z  modlitwą o wylanie darów Ducha Pocieszyciela.

4.   W środę i w piątek po nabożeństwie majowym próba dzieci komunijnych.

5.  W środę po próbie o 19.30 spotkanie z rodzicami scholanek i młodszych ministrantów chętnych do wspólnego wyjazdu wakacyjnego dzieci.

6.  W przyszłą niedzielę dzieci klas czwartych będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. na Mszy o godz. 11.00. Zbiórka przed kościołem o 10.40. W związku z tym Msza południowa będzie o godz. 12.30. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i pozostałej rodziny w sobotę o ustalonej godzinie, poprzedzona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych – dzieci przynoszą świece.

7.  W sobotę o godz. 18.30 Msza św. przy kapliczkach w Erazmowie i w Przanowicach.

8.  W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 21.00 na czuwanie modlitewno- adoracyjne grupy i wspólnoty działające w naszej parafii i jak najliczniej wszystkich parafian. Wigilię Zesłania Ducha Świętego zakończymy Mszę Świętą o północy.

9.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·         14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

·         16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

·         18 V – bł. Stanisław Papczyński [1631–1701], założyciel zgromadzenia księży Marianów i Jan I, papież i męczennik z roku 526.

·         20 V – św. Bernardyn ze Sieny [1380-1444] z zakonu franciszkańskiego.