1. Dziś godz. 17.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary minionego roku podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

2. Jutro, w Nowy Rok, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze według porządku niedzielnego.

3. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Przypomina ono prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Dlatego jest to Dzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Tacę przeznaczamy na rozwój misji świętych. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Ministranci już dziś rozprowadzają kredę i kadzidło.

4.  W tym dniu z naszej świątyni po Mszy o 12.15 wyruszy Orszak Trzech Króli do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP. Po zakończeniu przemarszu na uczestników czekać będzie
ciepły posiłek zapewniony przez organizatorów. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej radosnej manifestacji naszej wiary
."

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po modlitwie o powołania kapłańskie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc na Mszach o 8.00 i 17.00 Od rana po nabożeństwie odwiedziny chorych.

6.  W środę po Mszach zapraszamy na spotkanie opłatkowe Kręgu Biblijnego, a w przyszłą niedzielę o 18.00 opłatek Kół Różańcowych. Wcześniej o 11.00 poświęcenie świec dla dzieci komunijnych.

7. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i parafian na następujących ulicach:

Wtorek           02.01    ul. Łąkowa, Miodowa, 3 Maja i Towarowa z dwu stron do spotkania;

Środa           03.01   1 kapł.  ul. Jagiellońska, Chopina, 8 Marca,    2 kapł. ul. Żeromskiego od godz. 14.00;

Czwartek        04.01    1 kapł. ul. Sienkiewicza, 2 kapł. ul. Zagajnikowa;

Piątek             05.01     1 kapł. ul. Śląska i Hallera od godz. 14.00

Poniedziałek   08.01    ul. Kasprowicza, Traugutta i Harcerska;

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45.

Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.

8.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodnika „Niedziela” i miesięcznika ‘Osservatore Romano’.

·         2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.