1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

2.  Jutro o 19.00 na plebanii spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci komunijnych.

3.  W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek rano od godz. 7.30 i po południu od godz. 16.30. Po rannej Mszy odwiedziny chorych z Komunią świętą. W pierwszą sobotę po Eucharystii o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

4.  W piątek po nabożeństwie wieczornym ks. Piotr zaprasza ministrantów na spotkanie i przygotowanie siana na stół wigilijny, które będą rozprowadzać w następne niedziele.

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu. Msza Święta roratnia od następnego poniedziałku o godz. 6.45. Zapraszamy na nią jak najliczniej dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci i kandydaci do bierzmowania codziennie będą losować figurkę Matki Bożej i zapraszać swoją rodzinę do wspólnej modlitwy w domu.

6. Przed tacą gospodarczą informuję, że w Sejmiku Wojewódzkim złożyliśmy wniosek o dofinansowanie termomodernizacji budynku parafialnego. W związku z tym firmie, która prowadzi ten projekt, wypłaciłem 9225 zł., połowę ich należności. Za inne dokumenty konieczne do tego projektu zapłaciłem 3000 zł. W przyszłym miesiącu czeka nas wypłata należności architektom za projekt przebudowy budynku. Taca gospodarcza w październiku wyniosła 4259 zł. Zadłużenie parafii wynosi w tej chwili 75000 zł.                                           7. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ostatnio przy okazji rozprowadzania opłatków wigilijnych z następujących ulic: Krasickiego – 505 zł, Słowackiego – 458,  Armii Krajowej – 498, Przejazd – 210, Sportowa – 60, Strzemińskiego – 80, Wincentego Pola – 40, Wileńska – 25, Broniewskiego – 80, Wigury – 205, Mickiewicza – 238, Hanki Sawickiej – 319,
8.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

9. W niedzielę o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

·         30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);

·         2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).