1.  Zapowiedzi.

2. Dzisiaj, już po raz 17 obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

4.  W piątek, 13 października zakończymy obchody Roku Fatimskiego procesją ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy Mszą o 17.00 w naszym kościele, w procesji pójdziemy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie zakończymy ją litanią do Matki Bożej i uroczystym błogosławieństwem. Uroczystości tej przewodniczył będzie ks. Paweł Kutynia, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

5.  Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

6.  W środę po nabożeństwie różańcowym zapraszam na plebanię  panie i panów troszczących się o finanse parafii, roznoszących opłatki, zbierających ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.  Koło Misyjne przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP zaprasza w niedzielę na spotkanie z misjonarzami ze zgromadzenia werbistów w godzinach od 9.00 do 15.00.

·        9  X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, a potem cysters w Jędrzejowie, kronikarz Polski;

·        10 X – święci Dionizy, Jan Leonardi i Angela Truszkowska;

·        11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

·        12 X – św. Jan Beyzym, misjonarz na Madagaskarze;

·        13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

·        14  X – św. Kalikst I, papież i męczennik oraz św. Maria Małgorzata Alacoque, mistyczka, która otrzymała objawienia Serca Jezusowego;

·        15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.