1.  Zapowiedzi.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Nabożeństwa różańcowe prowadzić będą w poniedziałki: kandydaci do bierzmowania;  we wtorki: Krąg Biblijny; w środy: dzieci szkoły podstawowej (szczególnie komunijne); w czwartki: Odnowa w Duchu Świętym.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Od rana po porannej Mszy i nabożeństwie odwiedziny chorych. W sobotę zapraszamy natomiast po Eucharystii o godz. 8.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tę sobotę chcemy włączyć się w Różaniec do Granic, ogólnopolską modlitwę w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy ją o 12.00 Mszą Św., po czym przed Najświętszym Sakramentem odmówimy cztery części różańca. Adoracja Pana Jezusa trwać będzie do godz. 15.30. Różańca po Mszy wieczornej w tym dniu już nie będzie.

4.  W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Natomiast po Mszy o 12.15 rozdanie indeksów kandydata do bierzmowania uczniom klas 7 i ze szkół ponadgimnazjalnych.

5. 13 października zakończymy obchody Roku Fatimskiego procesją ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy Mszą o 17.00 w naszym kościele, w procesji pójdziemy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie zakończymy ją litanią do Matki Bożej i uroczystym błogosławieństwem. Uroczystości tej przewodniczył będzie ks. Paweł Kutynia, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·        4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;

·        5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.